Gyvybės išsaugojimo darbe amuletas

Sabelija logo

Gyvybės išsaugojimo darbe amuleto legenda

ImageMedžiai - gyvybės šaltinis žemėje, jie mus maitina, sutvirtina dirvožemį, mažina taršą ir eroziją, valo ir drėkina orą, suteikia prieglobstį ir pavėsį, stebina savo grožiu ir grakštumu. Su medžiais susijusi visa žmonijos istorija. Kur pažvelgsi, visur išvysi mūsų kultūrinius ryšius su medžiais. Senas medis, augantis kaimo viduryje, yra daugiau negu botaninis individas - tai kaimo centras, ilgaamžiškumo ir pastovumo simbolis, kurio paunksmėje žmonės susirenka pasikalbėti, sužinoti naujienų, priimti sprendimus.

Nuo senų laikų žmonės jautė didelę pagarbą ir prieraišumą medžiams. Tikėjimas nepaprastomis medžių galiomis ilgai gyvavo nepakitęs žmonių sąmonėje, rūpestingai perduodamas iš kartos į kartą. Tikėta, kad medžiai, panašiai kaip ir kiti gamtos objektai, yra veikiami dieviškų galių, dievų, dvasių. Tikėjimas dievybių įsikūnijimu medžiuose pasireiškė atskirų medžių ar miškelių kultu, laikant juos šventais ir neliečiamais.

Ypatinga magine galia apgaubti šermukšniai. Tai pats magiškiausias augalas. Apie jį daugiausia tautosakinių pasakojimų. Žmonės tikėjo, kad šermukšniu įmanoma apsiginti nuo velnio. Šermukšnio šakelė jau nuo senų senovės buvo tvirtinama virš durų - tai pats geriausias apsauginis amuletas.

Konsultacinė firma "Sabelija", tikėdama šermukšnio galiomis, pasirinko jį kaip "Gyvybės išsaugojimo darbe" simbolį. Šio šermukšnio šaknys simbolizuoja verslo šakas, kurios yra pridengtos šermukšnio šakomis, saugančiomis nuo nelaimingų atsitikimų. Tikime ir linkime, kad šermukšnio uogos saugos Jus ir Jūsų darbuotojus, padės dirbti produktyviai, pelningai ir saugiai.